AKSARAY ORTAKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Servis Araç Sürücüleri ile Okul Taşıtları Rehber Personeli için Eğitim Kursları Başlıyor

Okul Servis Araç Sürücüleri ile Okul Taşıtları Rehber Personeli için Eğitim Kursları Başlıyor

 OKUL SERVİS ARAÇ SÜRÜCÜLERİ EĞİTİMİ VE OKUL TAŞITLARI REHBER PERSONEL EĞİTİMİ KURSU EĞİTİM VERİLMESİ ZORUNLU HALE GETİRİLMİŞTİR”

 

 25 Ekim 2017 Çarşamba günü 30221 sayılı kararla Resmi Gazetede yayınlanan Okul Servis Araçları Yönetmeliği ve Bakanlığımızın 11.12.2017 tarih ve 21197414 sayılı 2017/29 sayılı Genelgesidoğrultusunda,tüm şoförler ve rehber personele eğitim verilmesi zorunlu hale getirilmiştir.

Okul Servis Araç Sürücüleri Eğitimi ve Okul Taşıtları Rehber Personel Eğitimi kurs programlarında eğitim almayanlar 03.09.2018 tarihinden itibaren servis şoförlüğü ve rehber personel olarak görev alamayacaklardır. Dolayısıyla tüm servis şoförlerinin ve rehber personelin eğitimden geçmesi gerekmektedir.

İlçemiz Halk Eğitimi Merkezinde  okul servis aracı sürücülerine ve rehber personellere yönelik“Okul Servis Araç Sürücüleri ve Okul Taşıtları Rehber Personel Eğitimi” müracaatları başvuruları başlayacaktır.

                    Okul Servis Araç Sürücüleri ve Okul Taşıtları Rehber Personeli Eğitimi için Ortaköy Halk Eğitimi Merkezine başvuruların şahsen yapılması gerekmektedir.

 

 

Fatih Mahallesi Şereflikoçhisar Caddesi No3 Ortaköy/AKSARAY - 0 382 351 8820

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.